• Wpisów: 180
  • Średnio co: 19 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 21:22
  • Licznik odwiedzin: 75 672 / 3556 dni
 
artdekooliwia
 
Bardzo często ulegamy stereotypom nie zastanawiając się ani nad własna opinią o danej osobie czy postaci ani nad tym czy ten stereotyp rzeczywiście jest słuszny. Słyszymy ,,Pierrot’’ i wiemy ,że jest to postać smutna, wobec tego z góry zakładamy ,że negatywna.. Wiadomo nie chcemy mieć, patrzeć ani wspominać czegoś negatywnego. Ale czy Pierrot jest rzeczywiście postacią negatywną?
Jest to smutny pajac, którzy rozpacza z powodu nieszczęśliwej miłości.   I głownie przez to zakładamy ,że raczej nie uosabia on żadnych szczęśliwych uczuć.
Pierrot z masy solnej pierrot arlekin pajac masa solna walentynki Oliwia Art Deko (3).jpg

Myślę ,że nieszczęśliwa miłość po, której człowiek czasem rozpacza to właśnie to co sprawia ,że nasze życie nabiera sensu. Gdybyśmy znali to uczucie tylko z tej pozytywnej strony bardzo ciężko byłoby nam docenić jego wartość.
Kiedy myślę o nieszczęśliwej miłości mam przed oczami pełne namiętności uczucie dwojga osób, które w pewnym momencie urywa się i nie znamy jego zakończenia. To piękne. Latami możemy to wspominać, wymyślać  różne  scenariusze a także docenić obecną sytuację. Popatrzeć na swoją drugą połówkę, która czule uśmiecha się do nas i znać wartość tego uśmiechu.
Gdyby ta skazana na taką nazwę ,,nieszczęśliwa miłość’’ w pewnym momencie nie dobiegła nagle końca tylko tworzyłaby przez życie spójną całość wszystkich dni nie wiedzielibyśmy jak odnajdywać w niej radość. Znalibyśmy uśmiechy, pocałunki, czułe gesty, namiętności ale czy gdybyśmy nie mieli porównania wiedzielibyśmy ile dla nas znaczą?

Pierrot to taki symbol ,,nieszczęśliwej miłości’’ paradoksalnie ‘’nieszczęśliwej’’ bo tak naprawdę tej która dawała nam niegdyś radość a później stałą się elementem życia dzięki któremu wiemy jak docenić szczęście.

Kiedyś bardzo lubiłam taką piosenkę Brodki w której śpiewała:
,,Kto z miłości jeszcze nie umarł nie potrafi żyć,
Moje serce kiedyś złamane mocniej kocha dziś’’

Pierrot z masy solnej pierrot arlekin pajac masa solna walentynki Oliwia Art Deko (1).jpg


Pierrot z masy solnej pierrot arlekin pajac masa solna walentynki Oliwia Art Deko (4).jpg

Myślę ,że Pierrot jest bardzo pozytywną postacią. Wieszając go sobie na ścianie wiem ,że nie będzie przypominał mi o tym ,że kiedyś w moim życiu jakiś związek zakończył się smutkiem i rozpaczą ale o tym ,że dzięki niemu mogę docenić swoje obecne szczęście :)
Pierrot z masy solnej pierrot arlekin pajac masa solna walentynki Oliwia Art Deko (2).jpg

Pozdrawiam Was cieplutko :)
Oliwka

  •  
  • Pozostało 1000 znaków